Yasal Uyarı

Aşk Hikayesi tarafından 16 Kasım 2023 tarihinde eklendi, 490 Okunma ve 0 Yorum aldı

AŞK HİKAYESİ ® YASAL UYARI

Sitemizin adında geçen ve sitemizde kullanmakta olduğumuz “AŞK HİKAYESİ” kelimesi Türk Patent Enstitüsü tarafindan 27.01.2009 tarihinde adımıza marka tescili yapılmıştır.

Bu sebeple T.C. Marka ve patent hukuku kanunlarına göre 556 sayılı markaların korunmasına dair kanun hükmünde kararnamenin 61. maddesi ve bu maddenin delaletiyle 9. maddesinde

•  Tescilli marka ile aynı veya benzer olan işaretlerin kullanılması.

•  Halk üzerinde markanın karıştırılmasına yol açabilecek işaretin kullanılması.

•  İşaretin mal ambalaj veya hizmet üzerine konulması.

•  İşareti taşıyan ürünün ithali ve ihracı.

•  Marka sahibinin izni olmadan markanın aynısının veya benzerinin kullanılması.

•  Bu ürünlerin tecavüze yol açacak şekilde üretilmesi satışa çıkarılması veya bu amaçlar için ithali ve elinde bulundurulması yasaya aykırılık teşkil etmektedir.

Yine aynı kararname 61/A fikra c hükmünde “Bu kapsamdaki suçlarla ilgili şikayet acele işlerden sayılır. Marka hakkı başvurusu veya marka korunmasından dogan haklara tecavüz dolayısı ile üretilmesi cezayı gerektiren eşya, hizmet ile bu eşya ve hizmeti üretmeye yarayan araç gereç cihaz makine gibi vasıtaların zapt edilmesi veya el konulması veya yok edilmesinde 765 sayili Türk Ceza Kanununun 36. nci maddesi hükmü ile 1412 sayılı ceza muhakemeleri usulü kanununun ilgili hükümleri uygulanır.” demektedir.

Dolayısıyla, “AŞK HİKAYESİ” kelimesi başka kişiler tarafından her ne şekilde olursa olsun başka bir domain adı altında veya alt domain olarak dahi kullanılamaz. “

Kullanan şahıs veya firmalar hakkında marka patent hukukuna göre ihbar dahi edilmeden ilgili siteler kapatılacak ve ilgili kişiler hakkında cezai ve hukuki işlemler yapılacaktır.

İlgililere önemle duyurulur.

* 2019 Yılında Marka Tescil Patentimiz Yenilenmiştir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.